Güzel Bir Görünüm ve Gülümseme

Güzel bir görünüm ve gülümseme o kişiye yönelik olumlu duygu ve düşüncelerin artmasına neden olur. Bu da kişinin özgüveninin artmasına katkı sağlar. Kişi kendi kendiyle barışık ve mutlu olur.

Kendine güvenen insanlar ruhsal olarak da gelişirler. Yaratıcılıkları gelişir. Güzel bir gülümsemenin ışığı ilişkilere çok fark katar.

  • Gülümsemenizden memnun değilseniz
  • Gülümsemenizin sizi yansıttığını düşünmüyorsanız
  • Veya gülümsemenizin sizi daha farklı yansıtmasını istiyorsanı
  • Gülerken elinizle ağzınızı kapatma ihtiyacı duyuyorsanız

Diastema tedavisi (aralıklı dişlerin tedavisi)

Adeziv sistemlerin yardımıyla yapılan tedavilerdir. Diş renginde özel estetik kompozit dolgu materyalleriyle aralıklar kapatılarak estetik bir gülüşe kavuşmanız sağlanabilir.

Diş Beyazlatma

Gülümseyişimizden memnun ama dişlerimizin renginden memnun değilsek kullanacağımız bir yöntemdir. Dişlerin rengini tekrar eski kötü rengine taşıyabilecek alışkanlıklar devam ediyor ise (yoğun çay, kahve, tütün, şarap…tüketimi) altı ayda bir pekiştirme tedavisi gerekebilir.

Lamina Veneer

Dişlerin sadece ön yüzeylerinden 0.3-0.7 mm aşındırma yapılır. Arka bölgeler tamamen doğal halinde kalır. Işığa geçirgenliği çok yüksek olduğu için çok doğal ve canlı görünürler. Çok uzun yıllar rahatlıkla kullanılabilirler. Çok parlak bir yüzey olduğu için boyayıcı gıdalardan hiç etkilenmez, her zaman ilk rengini korur. Tek dezavantajı diğer estetik uygulamalara göre daha pahalı bir yöntem olmasıdır.

Porselen Kuron ve Köprüler

  • Gri Metal Destekli Porselen: Porselen yapının altyapısında kıymetli alerjik reaksiyona sebebiyet vermeyen gri metal kullanılır. Avantajı ekonomik ve dayanıklı oluşudur. Dezavantajı ise dişeti kenarından gri metalin yansımasıdır.
  • Full Porselen: Işığı doğala en yakın yansıtmasıyla doğal görünümü taklit etmekte çok başarılılardır. Dezavantajı ise pahalı oluşu ve oklüzal kuvvetlere gösterdiği direncin düşük olmasıdır.
  • Beyaz Metal (zirkonyum) destekli porselen: Porselen altında metal yerinezirkonyum alaşım kullanılır. Diğerlerine göre avantajı çok dayanıklı bir malzeme olması nedeni ile arka bölge köprülerde rahatlıkla kullanılmasıdır. Işığı yansıtabilme özelliğiyle de doğal estetik görünüm sağlanabilir. Yani hem gri metal destekli porselenlerin tüm olumlu özelliklerini taşırken hem de full porselenlerin olumlu özelliklerini taşır.

Tüm Tedavilere Göz Atın

Tüm Tedaviler

Randevu Almak İçin Bize Ulaşın

Bize Ulaşın